ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ

👉🏻ଗୋଟେ ମୁସଲିମ ପିଲା ତା ମା କୁ ପଚାରିଲା
ଅମ୍ମୀ ଏ ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ କଣ 😱

👉🏻ବୁର୍ଖାରେ ଘୋଡାଇ ହେଇଥିବା ମହିଳା ଜଣକ ତା ପୁଅକୁ କହିଲା ବେଟା ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ ଏହି ଦେଶର ଏମିତି ଏକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯେଉଁଥିରେ ହିନ୍ଦୁ କରଦାତା ହାଡ଼ ଭଙ୍ଗା ପରିଶ୍ରମ କରି ସରକାରଙ୍କୁ ଖଜଣା ଦେଇ ରାଜସ୍ୱ ସୁଝିଥାଏ ଯେଉଁଥିରେ ଆମେମାନେ ଅଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଘର,ମଦ୍ରସା ଶିକ୍ଷା, ମେଡିକାଲ ଖର୍ଚ୍ଚ ଇତ୍ୟାଦି ସୁବିଧା ମିଳିଥାଏ 😱

👉🏻ମନ୍ଦିରରେ ଦାନ କରାଯାଇଥିବା ହୁଣ୍ଡିର ଧନ ଆମପାଇଁ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ମସଜିଦ ରେ କଣ ହହେଇଥାଏ ତାହା ଉପରକୁ ଆଖି ଉଠେଇକି ଦେଖିବାକୁ କାହାର ସାହସ ହେଇନଥାଏ 😱

👉🏻ଆମକୁ ଆଇନ୍ର ର ସଂରକ୍ଷଣ ତ ମିଳିଛି କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଆଇନ୍ ଆମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଉପରେ ଲାଗୁ ହେଇନି ଏହି ପ୍ରକାରର ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ କୁହାଯାଇଛି 😱

👉🏻କିନ୍ତୁ ଅମ୍ମୀ ଏଥିରେ ହିନ୍ଦୁ କରଦାତା ନାରାଜ ହେଇନଥାନ୍ତି ବେଟା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର କ୍ରୋଧ କୁ ଶାନ୍ତ କରିବାପାଇଁ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଉ କାରଣ ସେମାନେ ନିଜକୁ ଲଜ୍ଜିତ ଅନୁଭବ କରିବେ 😱

👉🏻ଏହିଭଳି କିଛି କଟରବାଦୀ ହିନ୍ଦୁଙ୍କୁ ଛାଡିକରି ବାକି ସବୁ ହିନ୍ଦୁ ଏହି ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷତା ବିଷକୁ ଅମୃତ ଭାବି ଖୁସି ଖୁସି ରେ ପିଇ ଯାଉଛନ୍ତି 😱

👉🏻ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ନିଜକୁ ସେକୁଲାର ଦର୍ଶାଇବାକୁ ଗର୍ବିତ ମନେ କରିବେ ତଥା ନିଜ ନିଜକୁ ସେକୁଲାର ସିଦ୍ଧ କରିବାକୁ ଆମର ସବୁ ନୀଚ କର୍ମକୁ ଆଖି ବନ୍ଦ କରି ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି 😱

👉🏻ପିଲାଟି ପୁଣିଥରେ କହିଲା ଏହାର ଅର୍ଥ ହିନ୍ଦୁ ମାନେ ବହୁତ ଭଲ 😱

👉🏻ବୁର୍ଖାପିନ୍ଧା ମହିଳା ଜଣକ କହିଲେ ଭଲ ନୁହେଁ ମୂର୍ଖ ଅଟନ୍ତି ଯିଏ ନିଜ ହକ୍ ଛାଡିକରି ଆମର ବୋଝ ଉଠାନ୍ତି 😱

👉🏻ପୁଣିଥରେ ପିଲାଟି କହିଲା କିନ୍ତୁ ଅମ୍ମୀ ସେ ଆମକୁ ଅଳ୍ପସଂଖ୍ୟକ କହୁଛନ୍ତି ଯେଉଁଟା ଶୁଣିବାକୁ ଭଲ ଲାଗୁନି 😱

👉🏻ତୁ ଚିନ୍ତା କରନି ବେଟା ଏହି ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ ବଦଳରେ ଆମେ ବହୁସଂଖ୍ୟକ ହେଇଯିବା
ଆମ ପାଇଁ କୌଣସି ବାଧାବିଘ୍ନ ନାହିଁ ଯେତେ ଚାହିଁବା ଜନ୍ମ କରିପାରିବା ଆମେ ଓ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଆସିବ କେବଳ ଭାରତରେ ରେ ନୁହେଁ ପୁରା ବିଶ୍ୱରେ ରାଜ କରିବା 😱

👉🏻ମୁ 14 ଭାଈ ଭଉଣୀ କୁ ଏମିତି ହିଁ ଜନ୍ମ କରି ଦେଇନି 😱

👉🏻ପିଲାଟି କହିଲା ବୁଝିଗଲି ଅମ୍ମୀ ମୁ ବୁଝିଗଲି ଯେବେ ହିନ୍ଦୁ ବୋଝ ଉଠାଉଛନ୍ତି ତ ଜନ୍ମ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା କଣ ଅଛି 😱

👉🏻ଏବେ ଆମକୁ ବୁଝିବାର ଅଛି ହିନ୍ଦୁମାନେ ଏଥିରୁ କଣ ବୁଝିଲେ 😱

ଜୟ ଶ୍ରୀରାମ 🙏🏹

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button